Diskusní téma: Politika ve městě

Datum 13.10.2010

Vložil Jiří Tesařík

Titulek Re: Re: Re: Re: Rozčarování

Odpovědět

Dobrý den,
pane Schneidere, děkuji za vaše vysvětlení. Jsem v tomto případě v podstatě zprostředkovatelem informací pro ty, kteří se z nějakého důvodu zeptat nechtějí, nebo neumí. Důvodem mého vstupu byla osobní snaha dozvědět se o této citlivé záležitosti více a to, že vyjadřování se o skutcích konkrétních osob, bez snahy o získání jejich stanoviska se mi protiví.
Naprosto souhlasím s Vašimi závěry týkajícími se úmyslů a přání paní Novákové a s tím, že podpisem smlouvy na sebe obec vzala závazek, který nebylo snadné splnit. Ostatní posoudit neumím. Nejsem přímým účastníkem událostí. Předám proto odkaz na toto fórum těm, kteří mne o záležitosti informovali s tím, že je zde otevřena diskuse, ve které si mohou v případné další pochybnosti o plnění závazku obce dále vyjasnit. Jen doufám, že se nenechají odradit novými pravidly pro vkládání příspěvků do tohoto fóra.

S pozdravem

Jiří Tesařík.

P.S.: Původně jsem očekával, že odpověď dostanu od pana Jiráska. Bod byl formulován jako součást dotazů k volebnímu programu TOP09. Ale zdá se, že pan Jirásek není něčeho takového schopen.

Datum 13.10.2010

Vložil Michal Jirásek

Titulek Re: Re: Re: Re: Re: Rozčarování

Odpovědět

Vážený pane Tesaříku,
velmi mě mrzí, že došlo k nepochopení Vašeho „dotazu“, týkajícího se zejména bodu 8. Bohužel příspěvek byl formulován větami oznamovacími, takže jakýkoliv čitatel mohl nabýt dojmu, že o Vašem sdělení něco víte a že jste se situací dobře obeznámen.
Pokud byste se skutečně chtěl na cokoliv zeptat, představoval bych si to já osobně jinak.
To, proč jsem se k tomu nevyjádřil, není v tom, že toho nejsem schopen, ale proto, že jsem řešil textaci Vašeho příspěvku s vedením města Mnichovice, které nejprve požadovalo stažení příspěvku místo podání trestního oznámení na šíření pomluv. Pak si situaci rozmyslelo a p. starosta napsal odpověď dříve, než jsem to stihl já.
A protože jsem provozovatelem tohoto serveru a nesu odpovědnost za zveřejněné informace, (na rozdíl od Vás), nechtěl jsem se stát předmětem šetření policie a poskytování informací o IP adrese, ze které byl příspěvek napsán, řešit případné vypnutí webu apod. Zkrátka když jsem tento portál zakládal, ani náhodou jsem nemyslel, kolik času bude třeba věnovat takovýmto věcem. Proto jsem byl nucen upravit pravidla, která na tyto situace doposud nepamatovala. A jistě a ni Vám by se nelíbilo, kdyby pod Vaším jménem napsal někdo cizí nějakou hloupost.
Pokud máte problém přidržet se navrhovaných pravidel, založte si prosím vlastní Mnichovické fórum a nastavte si pravidla své. Je to věc jednoduchá a rád Vám s ní pomohu. Pevně věřím, že zásady pro příspěvky tohoto fóra nebudou pro většinu našich sousedů problémem. Doposud nebylo třeba žádné příspěvky upravovat. Děkuji za pochopení a přeji dobrou noc. Michal Jirásek

Datum 08.10.2010

Vložil Marin Povýšil

Titulek Re: Re: Rozčarování

Odpovědět

Vážený Michale, já osobně moc nesouhlasím s heslem ponaučování z chyb do budoucna. To platí možná u nováčků, nikoli u "starých matadorů".
A co se týče druhého hesla "Kdo nic nedělá, nic nezkazí", k tomu snad jen pouze to, že se snažím již nějakou dobu podnikat a ještě stále mi moje práce zabírá tolik času, že si nedovedu představit, jít se odreagovat "na schůzi zastupitelů". Třeba za 4, 8 let nastane situace jiná.
Takže upřímně řečeno, v této fázi života se starám sám o sebe.
Martin Povýšil

Datum 08.10.2010

Vložil Emil Nádeníček

Titulek Re: Re: Rozčarování

Odpovědět

Ano, jste obětavý, že pro nás něco děláte. I komunální politika je svinstvo a Vy se obětujete za nás.

Datum 09.10.2010

Vložil Michal Jirásek

Titulek Re: Re: Re: Rozčarování

Odpovědět

To svinstvo dělá hrstka jedinců, které spočítáte na prstech jedné ruky. Jsou to lidé, kteří koukají jen na sebe, jsou závistiví a zlí. Schází jim pokora a útca. Obvykle sami nic neudělají, ničemu nepomohou, jen píšou a píšou lži, pomluvy a dezinformace. Vlastně otravují život všem, co alespoň něco dobrého činí. Není způsob, jak těmto lidem pomoci. A ani jim nejde o to, aby jim někdo vyhověl. Ten útok a zlo je baví. Je to jejich koníček.

Toto zlo se nedá pro normálního dobrého člověka dlouhodobě vydržet. A tak každý normální komunální politik jednoho dne řekne dost. To mi za to nestojí. A místo dopisování s těmito osobami o stále stejných věcech se pak začne konečně věnovat rodině, přátelům a známým, aby si jich v tom krátkém čase, který tu máme, stačil užít.

A v politice pak zůstávají bezcharakterní jedinci, kteří mají pochopení pro politickou špínu a křivárny. A když ví, že jim tiká čas oblíbenosti 4-8 let, snaží se pak urvat, co se dá.

Škoda. Michal Jirásek

Datum 10.10.2010

Vložil tes

Titulek Re: Re: Re: Re: Rozčarování

Odpovědět

Pane Jirásku, zkuste se na realitu dívat trochu střízlivěji. Součástí demokracie je i názorová pluralita. To, co se vám jeví jako “lži, pomluvy a dezinformace“, může docela obyčejně znamenat, že je to jen jiný názor. A ti „závistiví a zlí“, co jim schází „pokora a úcta“ a „útok a zlo je baví“ jsou vlastně celkem normální lidé, kteří jen v nějaké záležitosti zastávají názor odlišný od vašeho.

Z kandidátky top09 se mi líbí otevřený styl pana Knetla. V tomto ohledu si přes jiné výhrady cením i současného starosty pana Schneidera za VPM. Měli jsme mnoho výměn názorů, osobních i mailových. Na nejrůznější mnichovická témata. Někdy přesvědčil on mě, někdy já jeho, velmi často jsme se názorově nesešli ani po debatě. Ale vždy to probíhalo klidně, snažil se hledat věcné argumenty, o protiargumentech přemýšlel a s názorovými oponenty jednal po osobní stránce korektně.

Byla bych ráda, kdyby se do nového zastupitelstva dostali především lidé názorově otevření, kteří jsou občasné „grilování“ od občanů schopni bez problémů ustát.

Martina Tesaříková

Datum 11.10.2010

Vložil Jiří Tesařík.

Titulek Re: Re: Re: Re: Rozčarování

Odpovědět

Pane Jirásku,
když čtu, co jste právě napsal, vidím mimo jiné toto – Váš spolukandidát pan Mareš se pohybuje v komunální politice více než 16 let. V minulých volbách kandidoval do městského zastupitelstva , ale zvolen nebyl. Lze to chápat i tak, že čas oblíbenosti mu po 4 – 8 letech dotikal.
Kandiduje teď pan Mareš proto, aby se snažil urvat, co se dá?
Je to bezcharakterní jedinec, který má pochopení pro politickou špínu a křivárny?
Nebo jen není normální dobrý člověk a tudíž ty tlaky dlouhodobě vydrží?
Jiná možnost, která by z Vašeho článku vyplývala a kterou jsem přehlédl?
Pane Jirásku, mám s Vámi tuto zkušenost - výlevy, jako Váš předchozí, používáte vždy, když máte řešit nějaký problém a nevíte, kudy kam. Tyto výlevy jsou z hlediska řešení problému irelevantni, neuchopitelné, k ničemu. Plní jediný účel – odvádějí pozornost od projednávané záležitosti. A Vás pak už nejde „přesměrovat“ do racionální roviny, ve které by bylo možné vhodné řešení problému nalézt. Problém pak přetrvává neřešen, nebo je řešen emocionálně, zkratově, bez rozmyslu. A to je špatně.
Co kdybyste zkusil, tenhle postup změnit? Neubylo by pak trochu toho zla?
S pozdravem

Jiří Tesařík.

Datum 11.10.2010

Vložil Michal Jirásek

Titulek Re: Re: Re: Re: Re: Rozčarování

Odpovědět

Nezlobte se, s Vámi a Paní Tesaříkovou nemohu najít dlouhodobě společnou řeč. Nechápu, co je Vaším cílem - říci lidem, že všichni kandidáti jsou blbci? Nebo že blbec jsem já? Nebo o co Vám vlastně jde? Je na to někdo zvědav? Čemu a jak chcete tedy pomoci? Proč nekandidujete a neukážete všem, jak se to dělá?

Jak je známo, vždy míříte od podstaty věci a problému k útoku v osobní rovině. Urážky a napadání - na to nejsem zvědav. A myslím, že nejen já. Od té chvíle, co se toto několikrát stalo, a já pochopil, o co Vám skutečně jde, nehodlám na Vaše „výlevy“ reagovat. Reakce na Vaše emaily a diskuse jsou vysilující a zabírají mnoho času, který hodlám raději věnovat řešení skutečných problémů ve městě a mé rodině.

To jednání, co popisujete, je opět překroucená a lživá informace. Pokud by někoho zajímala skutečnost, a čeho se věc týkala, nalezne ji zde:

https://www.mnichovice.info/soubory/zapisy/Zapis_ZM_2010_01.pdf

Michal Jirásek