Diskusní téma: Politika ve městě

Datum 08.10.2010

Vložil Jiří Tesařík

Titulek Re: Re: Rozčarování

Dobrý den, vřele souhlasím obzváště s částí prvního odstavce. Kdyby současní zastupitelé aplikovali v tomto smyslu ono okřídlené Leninovo "Učit se , učit se, učit se", mohlo by být v Mnichovicích mnohem příjemněji.

A v souvislosti s tím mne zaujaly některé body programu TOP09, strany od které bych nejvíc očekával, že posune věci v Mnichovicích k lepšímu.

K bodu 2 programu TOP09: Má TOP09 také v úmyslu nějakým způsobem odškodňovat ty občany, kteří jsou v obci trvale hlášeni, ze svých daní platí její provoz a obec jim přitom "výhody a veřejné služby" neposkytuje a poskytovat odmítá?

K bodu 7 programu: Velmi bych se přimlouval za přidání dalšího odstavce do tohoto programového bodu ve znění: Zvolení zastupitelé budou za všech okolností bojovat proti veškerým formám diskriminace občanů a proti jejich šikanování, zde strany obce. Budou ochotni vyslechnout problémy občanů, nestranně je posuzovat a řešit. To je něco, co mi v téhle obci velmi chybí. Obzvláště po osobních zkušenostech se současným zastupitelstvem.

K bodu 8 programu: 30.9. zemřela v Mnichovicích paní Marie Nováková. Podle dostupných informací tato paní v roce 2003 uzavřela smlouvu s městem Mnichovice, ve které město přěvzalo do vlastnictví její dům a zavázalo se, že v případě její nemohoucnosti jí zajistí stravu, úklid, praní prádla, lékařské ošetření a další. Paní Nováková zemřela v zuboženém stavu a bez pomoci obce. Obec nesplnila své závazky a zároveň se zachovala odporně vůči nemohoucímu a bezbrannému člověku.
A teď vidím v programu strany, která má ve svých řadách současného zastupitele s podílem na výše zmíněné události, jehož kolega z předchozí kandidátky navíc vede sociální komisi, jak propaguje péči o seniory. Jak mám pak takové straně něco věřit?

K bodu 9 programu: Budete bránit pouze privatizaci, nebo i všem ostatním možnostem řešení veřejných služeb (outsourcing...)? Budete tak postupovat, ať to obec stojí, co to stojí? Bez ekonomických rozborů a porovnání různých možností? I když by jiné řešení bylo pro město výhodnější?

S pozdravem Jiří Tesařík.

Zpět na diskuzi