Diskusní téma: Politika ve městě

Datum 16.10.2010

Vložil Petra Pecková

Titulek Re: ODS - kdo je kandidátem na starostu?

Vážená paní Tesaříková, kandidátem na starostu, tedy spíše na starostku Mnichovic jsem já. Možnost kandidovat v komunálních volbách jsem dostala již v letech 2006 a 2002. Tehdy jsem jednoznačně odmítla. Jenže kritizovat je hrozně jednoduché. Ale věnovat mimopracovní čas, který utrhnete na úkor rodiny, svého volna a koníčků, práci v zastupitelstvu, se nikomu moc nechce. Kvůli mé práci se ale na mě čím dál častěji obraceli se svými problémy i lidé z Mnichovic. A já postupně, s přibývajícími roky, přehodnocovala svůj pohled na zapojení se do komunální politiky. Po několikaměsíčním zvažování a konzultaci s rodinou, která by v případě mého volebního úspěchu, měla opravdu frmol, jsem se rozhodla kandidovat. A v případě úspěchu bych se musela vzdát i své milované práce, kterou dělám již 16 let, vzdát se kariéry v médiích, což je rozjetý rychlík, do kterého už těžko znovu naskočíte, pokud jste se rozhodla jednou vystoupit. Ale není to pro mě žádná "oběť". Mnichovice jsou městem, kde jsem se narodila, kde po celé generace žije moje rodina, kde vychovávám své dvě děti, kde se cítím doma. Mám radost, když potkávám lidi, se kterými jsem chodila do školy, když se zdravíme ráno před školkou, kam vodíme své děti a kde moje maminka potkává své spolužačky, když jdou vyzvednout vnoučata. Je prima, když vidím babičku, jak v 82 letech jede se svými mnichovickými kamarády pravidelně každý čtvrtek tancovat. A byla bych hrozně ráda, aby takový vztah k místu, které má být domovem, měli lidé běžně. Pak by jim totiž to, co se děje kolem, nebylo fuk. Do života v obci by se zapojovali mnohem aktivněji a neměli by pocit, že všechno končí jen plotem jejich zahrady. Současně musím konstatovat, že budoucnost Mnichovic mají ve svých rukou voliči. A může se stát, i když v komunálních volbách by musel být rozdíl obrovský, že někdo bude preferenčními hlasy voličů natolik katapultován, že by bylo nejvýše spravedlivé, aby město vedl on. Pak budu doufat, že bude mít jen tolik moci, kolik bude mít osobní zodpovědnosti. S pozdravem, Petra Pecková

Zpět na diskuzi