Diskusní téma: Politika ve městě

Datum 13.10.2010

Vložil Austova Kristina

Titulek dedictvi po pani Novakove

Dobry den, po precteni prispevku z 8.10. od pana Tesarika, tedy te casti kde pise o pani Novakove, jsem se osmelila vyjadrit se k veci "kocky - dedictvi po pani Novakove". Ja verim tomu, ze pani Novakova nechtela do zadneho zarizeni typu pecovatelsky dum atd. Zila tak jak sama chtela a jak ji to vyhovovalo. Horsi je to, co tu po jejim odchodu zustalo, zanedbane polodivoke kocky. Pan starosta se k tomuto problemu postavil opravdu lidsky a zajistil odchyt a umisteni do utulku. Ja jsem se zacala o osud kocek zajimat vic do hloubky, utulek v Lyse nad Labem neposkytuje veterinarni peci, pouze je tam odblesi a odcervi. Kastrace a nejake pripadne leceni tam nepripada v uvahu. Utulek na svych internetovych strankach kocky vubec k umisteni nenabizi a jak mi mistni pracovnice rekla, nikdo si je stejne neveme. Tak jaky je tedy ceka osud? Vypusti je pak nekam kde to vubec neznaji? Nebo co s nimi tedy bude dal? Konzultovala jsem tento problem se ctyrmi veterinari, pracovnicemi ruznych utulku i s Krajskou veterinarni zpravou pro Stredocesky kraj a vsichni mi potvrdili, ze nejlepsi reseni v takovemto pripade je vykastrovani vsech kocek a vypusteni zpet tam odkud se odchytli. Je to pro polodivoke kocky to nejlepsi, ony se o sebe castecne postaraji sami a hlavni je, ze se nebudou dale mnozit. Delaji to tak i velka mesta jako napr. Praha. Dnes jsem byla s jednou kockou, kterou jsem si vzala z odchytove klece u veterinare a za 100,-Kc je odcervena a odblesena + dostala vitaminovou injekci a az se trochu zklidni a vykrmi bude i vykastrovana. Vim, ze ted pred volbami to neni zajimave a dulezite tema, ale jsme preci lide a osudy zvirat by nam nemeli byt lhostejne, patri do stejneho sveta jako my vsichni. Chtela bych proto, abyste se nad tim zamysleli, jestli by ty kocky, ktere se nepodari udat do takovych utulku, kde se kocky snazi ze vsech sil inzerovat a nabizet (to v Lyse nefunguje), tak jestli by tyto kocky nemohli dozit v prostredi ktere znaji. Kocky pani Novakove jsou jako ona, pan starosta to ve svem prispevku i pise, ze by pani Novakova v pecovatelskem dome umrela po tydnu a to same ceka jeji kocky, kdyz se zavrou do klece. Jsem ochotna financne prispet na kastraci atd. jak se rika z vlastni kapsy. Nejvetsim darem je pro ne svoboda, stejne tak jako pro nas. Kdyz budou vyleceni a nebudou se rozmnozovat, nemel by v tom byt zadny zasadni problem. Nebo ano? Delaji to tak velka mesta a odbornici to doporucuji. Predstavte si Vy co mate doma kociciho milacka, jak Vase kocka po nekolika letech svobodneho zivota sedi zavrena a vystresovana v jedne mistnosti. Kocka neni pes, nemusi mit kontakt s lidmi, vystaci si sama a kocky pani Novakove jeste navic potrebuji prave tu svobodu a je v nasi moci prave tu jim dat. Dekuji za pripadne nazory k memu prispevku. Austova Kristina

Zpět na diskuzi