Diskusní téma: Politika ve městě

Datum 11.10.2010

Vložil Petr Schneider

Titulek Re: Re: Re: Rozčarování

Vážený pane Tesaříku,

se zájmem jsem si přečetl Váš příspěvek, zejména k bodu 8 programu TOP 09. Po jeho přečtení jsem zvažoval podání trestního oznámení pro pomluvu, ale jelikož jsem osoba klidná a vyrovnaná, tak si dovolím reagovat pouze na tomto fóru. Pravdu jste stihl uvést pouze v první a druhé větě. Paní Nováková byla osobou svéprávnou, osobně jsem se účastnil několika jednání, kdy jí bylo nabízeno zajištění pečovatelské služby, včetně dovozu obědů, zajištění nákupů, odvozy na koupání a provedení hygieny, ze strany Veřejných služeb zajištění úklidu dvora a domku a v neposlední řadě i zajištění místa v pečovatelském domě se 24 hodinovou zdravotní péčí. Paní Nováková mohla o svém stáří rozhodovat sama a žádnou z nabízených služeb neodsouhlasila. Tak jako Vám nemohu nic nařizovat, předpokládám, že jste stále svéprávný, tak ani paní Novákové jsme nemohli zajišťovat služby, které jí nebyly po vůli. Ona si přála zemřít ve svém domečku se svými kočkami a já jsme rád, že se jí to vyplnilo. Více bych si vyčítal situaci, když by paní Nováková zemřela po týdnu někde v pečovatelském domě, předpokládal bych, že steskem. Asi jste nezažil soužití s babičkou a dědou v jednom domě, já ano a vím, jak moc si můj děda přál umřít doma, to se nedalo nahradit žádnou zdravotní péčí v jakémkoliv ústavu, i kdyby mu to prodloužilo život o rok či dva. Chtěl umřít tam, kde to měl rád a kde měl svůj domov, ne někde u cizích jak říkával. Paní Novákovou navštěvovali zaměstnanci VS, jednou byla potřeba vyměnit žárovka, jindy bylo nutné zkontrolovat půdu, jestli tam někdo není, jindy se tam zastavila naše pečovatelka, aby zjistila, zdali něco nepotřebuje, když přišel významný doplatek za spotřebu el. energie, podali jsme proti vyúčtování stížnost a reklamaci úspěšně vyřídili, ale to jsou pouze zlomky, které mne nyní napadají. Když byla v hmotné nouzi, město jí vydalo finanční hotovost k zajištění životních potřeb. Myslím si, že vedla život, který jí vyhovoval. Pochována byla tak, jak si přála, se všemi poctami, které si zasloužila.

Petr Schneider

P.S. Kdyby se k Vám z dostupných informací dostalo, že jsem byl společně se 2 zaměstnanci VS "vykrást" dne 4.10.2010 dům paní Novákové, není to informace pravdivá. V sobotu 2.10. jsem obdržel informaci, že někdo porušil zámek a petlici na vstupních vratech, proto jsme v pondělí byli zajistit veškeré cennosti, které jsme v objektu našli a ty jsou nyní uloženy v trezoru města.

Zpět na diskuzi