Diskusní téma: Předškolní a školní vzdělávání

Datum 02.05.2011

Vložil Ludmila Strnadová

Titulek Děkuji za odpověď + škola

Dlouho jsem nebyla na těchto stránkách. Dotaz mi byl zodpovězen paní ředitelkou Hybešovou. Osobně proti tomu vůbec nic nemám.Zvláště pokud se přistupuje a posuzuje případ od případu individuálně.
Toto kritérium jako všeobecné mi zavání trochu klientelismem - pokud by se třeba zaměstancům na mateřské drželo místo ve školce od září do května, protože dítěti je 30.května 3 roky a dítě zaměstnance má přednost před ostatními. I pokud by onen zaměstnanec zůstával doma i nadále- třeba na další mateřské.
Něco podobného tu bylo před pár lety.Stačilo přinést potvrzení o zaměstnání od někoho známého nebo od manžela. A do školky se nedostávaly děti, kterým bylo v září 5 a potřebovaly vrstevníky. Díky za to, že je to pryč.
Mnichovická školka i škola jsou dobré a já jsem ráda, že je mohou moje děti navštěvovat. Za to dík i lidem z MÚ - Dělají co mohou.
Ještě dotaz a názor do fóra: Kolem kapacity školy bude dále probíhat diskuze?
Vize pana starosty se mi moc nelíbí (posl. Život Mnichovic) - v případě potřeby zrušit 1 stupeň na zdejší škole- Škola je podle mého názoru dobrá (a nejen mého). Obávám , že to bude likvidace prestiže školy - odejdou mnozí dobří učitelé a nedivila bych se ani paní ředitelce, kdyby skončila. Její mnohaletá práce by šla vniveč. Jistě se dají najít jiná řešení. Vždyť učit se dá třeba i v hasičárně a v Čeřovce, pronajmout prostory. Peníze jsou velký problém, ale doufám, že jejich nedostatek naše škola ustojí i bez rušení jednoho stupně. Děkuji.

Zpět na diskuzi